Teated

NB! Info seoses koroonaviirusega

Tartu Linnapea 12.03.2020.a. käskkiri.

Koroonaviiruse kõige ajakohasema informatsioon on leitav veebilehel www.koroonaviirus.ee.

COVID-19 kõrge riskiga piirkonnad vastavalt Terviseameti riskihinnangule on Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea ning keskmise riskiga piirkonnad Saksamaa (Nordhein-Westfalen, Baden-Wuerttemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan, Singapur.

Vt jooksvalt täienevat riskipiirkondade infot  https://www.terviseamet.ee/et/riskipiirkonnad#riskipiirkonnad

Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas ja 14 päeva jooksul pärast reisilt saabumist on tekkinud palavik, köha või hingamisraskused, siis:
· Kontakteeruge esmalt telefoni teel oma perearstiga või küsige nõu perearsti infoliinilt 1220 või kontakteeruge kiirabiga numbril 112.
· Viibige siseruumides ja vältige kontakte teiste inimestega.
· Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.

Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas, kuid sümptomeid ei ole, siis 14 päeva jooksul:
· Jälgige oma tervist ja palaviku, köha või hingamisraskuste tekkimise korral kontakteeruge telefoni teel koheselt arstiga.
· Kui võimalik, püsige kodus (kasutades kodus töötamise/õppimise võimalust), sama soovitus kehtib ka õpilastele.
· Võimalusel vältige ühistransporti ja rahvarohkeid kohti.

Koroonaviiruse vältimiseks:
· Peske või desinfitseerige tihti käsi.
· Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
· Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.

Rohkem ja jooksvalt täienevat infot leiab Terviseameti kodulehelt https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt

Lasteaia kohatasu ühes kuus ühele lapsele on:

alates 01.01.2020   81,00 eurot

Lasteaia toiduraha maksumus:  Alates 01.10.2018

sõimes 1,57 eurot – hommikusöök 0,39 senti; lõunasöök 0,79 senti ja oode 0,39 senti

aias 1,70 eurot – hommikusöök 0,43 senti; lõunasöök 0,84 senti ja oode 0,43 senti

• Alates 1. jaanuarist 2017 hakkab kehtima Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2016. a. määrus nr 115 “Tartu linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste rahastamisel vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine”.
  • Täname kõiki lapsevanemaid õigeaegselt tasutud arvete eest!
  • NB! Tuletame meelde, et igakuine lasteaia osalustasu tuleb endiselt tasuda 20-ndaks kuupäevaks!
  • NB! Tartu koolieelsetesse munitsipaallasteasutustesse laste vastuvõtu ja sealt väljaarvamise kord.
    Tartu Linnavalituse määrus 30.06.2015.a. nr.10
  • Soovime Teid informeerida, et alates 01.01.2015 muutub kõikides Tartu koolieelsetes munitsipaallasteaedades toidukulu arvestamise kord.
    Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja infokiri.

Head lapsevanemad

On väga oluline, et suudaksime toetada laste loomulikku liikumistarvet võimalikult tulemuslikult.
Et lapsed tunneksid ennast võimalikult mugavalt, selleks palume tagada, et lapsel oleks alati lasteaias riidekapis puhtad võimlemisriided.

Kodukorra punkt 3.9.1. Liikumistegevusteks on vajalik märgistatud (nimi, vm) vaba liikumist võimaldav riietus:soovitavalt lühikesed püksid,lühikeste varrukatega puuvillane särk. Võimlemisriideid tuleb vähemalt kord kuus pesta.

Liikumisõpetaja soovitused laste riietusele liikumistegevusteks saalis:

1. Tumedat värvi pikad või lühikesed, avarad puuvillased või linased püksid, mis võimaldavad lapsel kõiki harjutusi häirimatult kaasa teha.
  2. Heledat värvi puuvillane või linane maika või lühikeste käistega T- särk, niivõrd avar, mis võimaldavad kõiki harjutusi kaasa teha.
  3. Võimlemine toimub paljajalu või õhku läbilaskvates sokkides, millede tallaalused on varustatud libedust vältivate kumminagakestega.

Võimlemise ajal on saalis põrandal vaipkate ja harjutusmatid.
Saali õhutatakse tugevamalt iga tegevuse järel ca 5 minutit.

Liikumisõpetaja soovitused laste riietusele liikumistegevusteks õues:

1. Jalanõud, mis võimaldavad tervislikult ja ohutult tegevusest osa võtta (mitte näit. kummikud, kontsaga kingad )
  2. Riietus, kaasaarvatud müts ning kindad talveperioodil, mis võimaldavad vabalt liikuda ja mis võivad ka tegevuste käigus mustaks saada (s.t, et laps ei saa selle eest emalt – isalt noomida).

Liikumisõpetaja Kai Lauk