Teated

Tartu Lasteaed Tähtvere tänas Maarjamõisa meedikuid
Vahva mõte tänada meditsiinitöötajaid tekkis südamekuu ❤️ raames lastega hommikuringides vesteldes. Seejärel tegime töötajatega “Kõnni ja kõnele” koosoleku (osales 23 töötajat), et arutada läbi, kuidas meedikuid lasteaia poolt tänada. Igal töötajal kogunes umbes 1200 sammu ja palju ideid. Ühiselt valisime välja tänukaartide idee: iga laps joonistab/kirjutab meditsiinitöötajatele tänukaardi.
Kaardid koos laste korjatud kevadlilledega viisid õppealajuhataja ja majandusjuhataja täna, 26.04.2021.a, Tartu Maarjamõisa Kliinikumi (täna samme ei lugenud 🙂). Meedikute esindajad ootasid kliinikumi aatriumis ning laste tänuavaldus sai edastatud.
Veelkord: aitäh südamega tehtud töö eest, meditsiinitöötajad🥰!

Tatu linnavalitsuse pressiteade – https://tartu.ee/et/uudised/tartu-linnas-ei-pea-lasteaia-kohatasu-maksma-aprilli-lopuni

Lasteabi ja Tark Vanem poster – Kutsume Sind üles kõige keskel märkama ka iseennast ja oma vajadusi.

Eesti Perearstide Seltsi juhised COVID-19 haiguse perioodiks
Tartu Lasteaed Tähtvere asutusesisesed juhised töö korraldamiseks.
Koroonaviiruse kõige ajakohasem informatsioon on leitav veebilehel https://www.terviseamet.ee/et.
Kriisimeeskonna juhised lasteaedade juhtidele ja töötajatele ning lapsevanematele seoses COVID-19 puhanguga Tartus

Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2016. a määruse nr 115 “Tartu linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste rahastamisel vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine”muutmine

Rajaleidja teabeleht lapsevanematele „Kust leida abi“ .

NB! Info seoses koroonaviirusega

Koroonaviiruse kõige ajakohasema informatsioon on leitav veebilehel www.koroonaviirus.ee ja https://www.terviseamet.ee/et.

Koroonaviiruse vältimiseks:
· Peske või desinfitseerige tihti käsi.
· Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
· Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
· Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.

Lasteaia kohatasu ühes kuus ühele lapsele on:

alates 01.01.2020   81,00 eurot

• Alates 1. jaanuarist 2017 hakkab kehtima Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2016. a. määrus nr 115 “Tartu linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste rahastamisel vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine”.
  • Täname kõiki lapsevanemaid õigeaegselt tasutud arvete eest!
  • NB! Tuletame meelde, et igakuine lasteaia osalustasu tuleb endiselt tasuda 20-ndaks kuupäevaks!
  • NB! Tartu koolieelsetesse munitsipaallasteasutustesse laste vastuvõtu ja sealt väljaarvamise kord.
    Tartu Linnavalituse määrus 30.06.2015.a. nr.10
  • Soovime Teid informeerida, et alates 01.01.2015 muutub kõikides Tartu koolieelsetes munitsipaallasteaedades toidukulu arvestamise kord.
    Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja infokiri.

Head lapsevanemad

On väga oluline, et suudaksime toetada laste loomulikku liikumistarvet võimalikult tulemuslikult.
Et lapsed tunneksid ennast võimalikult mugavalt, selleks palume tagada, et lapsel oleks alati lasteaias riidekapis puhtad võimlemisriided.

Kodukorra punkt 3.9.1. Liikumistegevusteks on vajalik märgistatud (nimi, vm) vaba liikumist võimaldav riietus:soovitavalt lühikesed püksid,lühikeste varrukatega puuvillane särk. Võimlemisriideid tuleb vähemalt kord kuus pesta.

Liikumisõpetaja soovitused laste riietusele liikumistegevusteks saalis:

1. Tumedat värvi pikad või lühikesed, avarad puuvillased või linased püksid, mis võimaldavad lapsel kõiki harjutusi häirimatult kaasa teha.
  2. Heledat värvi puuvillane või linane maika või lühikeste käistega T- särk, niivõrd avar, mis võimaldavad kõiki harjutusi kaasa teha.
  3. Võimlemine toimub paljajalu või õhku läbilaskvates sokkides, millede tallaalused on varustatud libedust vältivate kumminagakestega.

Võimlemise ajal on saalis põrandal vaipkate ja harjutusmatid.
Saali õhutatakse tugevamalt iga tegevuse järel ca 5 minutit.

Liikumisõpetaja soovitused laste riietusele liikumistegevusteks õues:

1. Jalanõud, mis võimaldavad tervislikult ja ohutult tegevusest osa võtta (mitte näit. kummikud, kontsaga kingad )
  2. Riietus, kaasaarvatud müts ning kindad talveperioodil, mis võimaldavad vabalt liikuda ja mis võivad ka tegevuste käigus mustaks saada (s.t, et laps ei saa selle eest emalt – isalt noomida).

Liikumisõpetaja Kai Lauk