Kasulik lugemine

Lastekaitse Liidu poolt avaldatud videoloengud lapsevanematele

Ma ei tea, kuidas oma lapsega hakkama saada! Mida ma tegema pean? Kindlasti on iga lapsevanem tundnud, et enam ei tea, mida peale hakata. Seda näiteks “jonniva” väikelapsega või pidevalt nutiseadmes viibiva teismelisega. Lapsevanemani jõuab meedia kaudu aina enam juhtumid ja lood vaimse tervises muredest, enesetappudest või seksuaalsest väärkohtlemisest. Aga kuidas lapsevanem teab, et tema lapsega on kõik korras? Ja kuidas lapsevanem ise vajalikku tuge saab? Ja kui lapsevanemad on jõudnud sinna maani, et paarisuhe vaatamata pingutustele, tuleb lõpetada või on juba lõppenud – mida siis peaks tegema?

Kuues lapsevanematele mõeldud videos vastavad spetsialistid Sinu küsimustele:

1. Mida teha, kui lapsel on digisõltuvus? (VAATAMISEKS VAJUTA LINGILE)
  2. Kuidas toetada oma lapse vaimset tervist? (VAATAMISEKS VAJUTA LINGILE)
  3. Mida teha, kui mu laps mõtleb suitsiidile? (VAATAMISEKS VAJUTA LINGILE).
  4. Kuidas jääda rahulikuks, kui mu laps jonnib? (VAATAMISEKS VAJUTA LINGILE).
  5. Kuidas saada aru, et minu last on seksuaalselt väärkoheldud?
  6. Kuidas kooselu lõppemisel lahendada lastega seotud elukorraldus?

Videod alates 1. märstist – iga uus teema kahe nädala tagant.

Rajaleidja info

Kui lapsel on mure, mida ei õnnestu peresiseselt lahendada, siis pöördu kõigepealt lapse õpetaja poole. Räägi oma tähelepanekutest ja vestlustest lapsega. Küsi, mida õpetajad on koolis või lasteaias märganud. Arutage ühiselt, kuidas saaksite last nii kodus kui ka lasteaias või koolis toetada.